Použitie

Aktívne striebro je výborným dezinfekčným prostriedkom Vašich rúk a domovov. Ale okrem dezinfekcie dokáže podstatne viac!

Uvedené informácie sa vzťahujú k neštandardným postupom, ktoré nie sú v Európskej únii schválené a nemožno ich považovať za odporúčanie, ani návrh prípadnej liečby. Prezentácia vedeckých výskumov o dokázaných účinkoch koloidného striebra, pokiaľ sa nejedná o liek registrovaný farmaceutickou firmou nie je v Európskej únii prípustná. V iných nečlenských štátoch je vnútorné používanie koloidného striebra naďalej povolené.


AFTY NANOSTRIEBRO 8 ppm
3-5 x denne vyplachovať ústa a potom vypľuť. Opakovať tak dlho, kým ťažkosti nezmiznú. Počas liečby nanášať priamo na postihnuté miesta.
AKNÉ KOLOID 9 ppm
Rozprašovačom naniesť súvislú vrstvu a nechať voľne uschnúť. Počas noci, alebo nad ránom sa pije koloid v množstve 100 ml po dobu cca dvoch týždňov. Vyhnite sa predovšetkým čokoláde.
ALERGIA-SENNÁ NÁDCHA ŠPECIAL II. (špeciálne striebro)
Vyraďte na dobu jedného mesiaca všetky sladené alebo sýtené nápoje vrátane sladkých čajov. Pije sa čistá nechlórovaná voda demineralizovaná. Užíva sa vnútorne 100 ml počas noci alebo nad ránom po dobu cca 14 dní.
ANGÍNA NANOSTRIEBRO 8 ppm
Pije sa 1-2x denne dávka 150 ml počas cca 5 dní. Od ľahkého netučného jedla nie je nutné pri užití dodržiavať žiadny odstup. Ak príznaky úplne nevymizli, možno dávkovanie predĺžiť ešte o ďalšie 2 dni. Pomôžte imunitnému systému ľahkou vegetariánskou stravou.
ANGÍNA - ŤAŽŠIE FORMY BAKT. A VÍRUSOVÝCH INFEKCIÍ DÝCHACÍCH CIEST
PREVENTÍVNE OPATRENIA: Ak je to skutočne odôvodnené, možno používať NANOSTRIEBRO 8-9 ppm aj ako prevenciu pred pľúcnymi infekciami. Dávka pre dospelú osobu je 30-50ml na deň. Ideálne sa čerstvo vyrobené aktívne nanostriebro (od vyrobenia max. 5 dní) naleje do rozprašovača a počas dňa sa v rozstupe niekoľkých hodín vstrekne do úst, na ruky a na tvár.
PRVÉ PRÍZNAKY, KTORÉ MÔŽU ODZNIEŤ: Ak sa začnú prejavovať prvé príznaky, opäť sa užije čerstvo vyrobené, aktívne NANOSTRIEBRO 8 (9) ppm (od vyrobenia max. 5 dní) v dávke 1x150ml ihneď a potom večer a ráno vždy po 150ml po dobu cca 2 dní.
ORGANIZMUS UŽ NAPADNUTÝ INFEKCIOU: Pri vážnych bakteriálnych, alebo vírusových infekciách, sa používa s úspechom tento postup. Jesť len ľahké diétne jedlá. Užívať aktívne NANOSTRIEBRO 5 ppm a 9 ppm (max. 2-3 dni od vyrobení). Striebro 5 a 9ppm má nielen rozdielnu koncentráciu, ale predovšetkým rozdielnu elektro-nábojovú štruktúru a vie tak pri striedavom podávaní likvidovať rôzne štádiá patogénov v organizme. Vnútorná dávka 3-4x denne 150ml pričom sa pravidelne strieda striebro 5 a 9 ppm. Nepiť vodu, prípadne len čaj. Od diétneho jedla nie je potrebné dodržiavať žiadny odstup. Doba užívania minimálne 5 dní.
ŤAŽKÉ FORMY INFEKCIE PĽÚC: Postup zvyčajne súbežný s klasickou medicinálnou liečbou (ak je dostupná). Ak sa situácia nelepší, alebo sa dokonca zhoršuje, dá sa použiť "najsilnejší" spôsob liečby. Tento postup sa nám osvedčil u mnohých ochorení, ako napríklad Chronická pľúcna choroba. Ideálne je zaobstarať si rozprašovač tekutín na báze vodnej pary (nebulizátor kompresorový/ultrazvukový). Ak nie je, možno v núdzi vdychovať ústami i vodnú hmlu z akéhokoľvek rozprašovača. Do nádobky rozprašovača dávajte namiesto vody špeciálne oxidačné striebro SPECIAL II. Inhaluje sa niekoľkokrát denne. Pri hlbokom vdychovaní "strieborného" aerosólu, preniknú častice aj do hustých hlienov hlboko v dýchacom ústrojenstve. Súbežne sa užíva vyššie popísaný postup vnútorného užitia NANOSTRIEBRA 5 a 9 ppm. Pri chronickom ochorení sa procedúra musí po cca týždni pauzy celá zopakovať. Ak sa rieši napríklad CHOCHP, rozhodne odporúčame si zaobstarať kvalitnú demineralizovanú vodu. Tou sa nahradí minimálne po dobu užívania striebra príjem vody na pitie. Demineralizovaná voda rozpúšťa hlieny a výrazne napomáha striebru prenikať hlboko do organizmu a nervovej sústavy. Vyvarujte sa predovšetkým cukru a alkoholu! Metóda s vdychovaním oxidačného striebra SPECIAL II. sa obvykle užíva spoločne s liekmi od lekára, alebo po "ukončenej" neúspešnej liečbe v zdravotníckom zariadení.
ARTRITÍDA NANOSTRIEBRO 8 ppm a KOLOID 12 ppm
Prvý týždeň sa užíva večer a potom znova skoro ráno 100 ml nanostriebra 8 ppm, čo potlačí zápal, ďalší týždeň sa dávkuje rovnako, ale tentoraz sa použije už len KOLOID 12ppm.
ASTMA ŠPECIÁL I. (Homeopatické striebro)
Nižšie popísaný postup nedokáže astmu vyliečiť, ale môže výrazne uľaviť. Ak to zdravotný stav dovoľuje, osvedčila sa týždenná očista špeciálnym striebrom SPECIAL I. Počas jeho užívania sa vyhýbajte mäsu, tukom a cukru. Pije sa počas 1 týždňa v množstve 1x denne 150 ml. Prvé dva dni užívania obmedzte príjem jedla na minimum, nasledujúce dva dni sa snažte nejesť vôbec. Po dvoch dňoch hladovky nasledujú ešte dva dni s malým množstvom ľahkej vegetariánskej stravy. Pije sa len čistá nechlórovaná voda.
BRADAVICE NANOSTRIEBRO 8 ppm
Pije sa 2x denne 100 ml po dobu jedného mesiaca. Postihnuté miesta postriekať nanostriebrom 10 ppm a nechať voľne uschnúť. Ak problémy nevymiznú, liečbu po mesiaci oneskorenia opakujte. Posilňujte imunitný systém chladnou vodou, napríklad pri sprchovaní. Venujte pri nanášaní nanostriebra osobitnú pozornosť "materskej" bradavici (objaví sa obvykle ako prvá). Po jej vyliečení spravidla voľne zmiznú aj ostatné bradavice inde na tele. Liečba býva zdĺhavá.
CANDIDA ↦ viď MYKÓZY
CYSTY NANOSTRIEBRO 8 ppm
Pokiaľ nie je nutný akútny chirurgický zákrok, po dobu 3 týždňov sa uživa aktívne nanostriebro 8 ppm 1x denne 150 ml. Kedykoľvek počas týchto troch týždňov je vhodné urobiť hladovku a to najmenej po dobu dvoch ideálne piatich dní.
DETOXIKÁCIA SPECIAL I. (Homeopatické striebro)
Čistiaca kúra trvá zvyčajne 10 dní. Počas očisty vynechajte všetky nápoje vrátane čajov. Pite len čistú (najlepšie pramenitú) vodu. Ideálne v noci alebo ráno sa vypije 150 ml produktu ŠPECIÁL I. Vodu pite vždy oddelene.
DEZINFEKCIA POVRCHOV NANOSTRIEBRO 5–10 ppm
K naneseniu tenkej vrstvy použite rozprašovač. Na hladkom povrchu nestierajte a nechajte rovnako ako na látke voľne zaschnúť. Povrch by mal byť pred nanášaním suchý.
Používa sa napríklad pri dezinfekcii dreva, alebo látok v priestoroch pre zvieratá, v outdoorových športoch apod.
DEZINFEKCIA VODY KOLOID 8-16 ppm alebo NANO 5-10 ppm
V núdzi, kedy nie je možné vodu prevariť možno použiť aktívny koloid, alebo aktívne nanostriebro na dezinfekciu vody. Voda tak bude z viac ako 90% zbavená choroboplodných zárodkov. Pomer 1:30 (striebro : neupravená voda). Po pridaní striebra do nádoby s vodou dôkladne pretrepte a nechajte  hodinu stáť. Takto upravenú vodu možno v núdzi piť i po dlhšiu dobu.
EKZÉM NANOSTRIEBRO 8 ppm + ŠPECIÁL II.
Ekzémy obvykle súvisia s tráviacim traktom alebo poruchou autoimunity. Pre očistu tráviaceho traktu je možné používať aktívne nanostriebro, alebo špeciálne striebro SPECIAL II. Pije sa 1x denne 150 ml po dobu cca 10tich dní. Jedzte ľahkú vegetariánsku stravu. Na ekzémom postihnuté miesta možno striebro nanášať napríklad postrekovačom a po zaschnutiu následne "prekryť" napríklad masťou INFADOLAN. Opakujte, kým ťažkosti nezmiznú. Ak je pokožka stenčená a poškodená hormonálnymi masťami, bude jej obnova trvať aj niekoľko mesiacov.
GYNEKOLOGICKÉ PROBLÉMY
NANOSTRIEBRO 9 ppm
Po dobu jedného mesiaca maximálne obmedziť príjem cukrov a výrobkov z bielej múky. Vnútorné použitie aktívneho nanostriebra 1x denne 100 ml počas 14dní. Na vonkajšie postihnuté miesta možno nanášať nanostriebro 8 ppm. Po 14 dňoch sa začnú užívať doplnky pre obnovu mikroflóry, ktoré sa používajú po liečbe antibiotikami. Pri výtoku alebo svrbeniu: Vnútorná aplikácia najlepšie umelohmotnou mäkkou "pipetou" (dodržiavajte sterilitu), prípadne na tento účel vyčleneným rozprašovačom s predĺženým vyústením. Množstvo cca 2 ml 1-2x denne podľa potreby. Pri včasnom zachytení ťažkostí nastáva veľmi rýchly nástup liečebného účinku. I po odznení príznakov je vhodné v liečebnej dávke pokračovať aspoň 2 dni. Pri závažnejších problémoch je vhodné používať postrek aj vnútorné užívanie vždy súčasne.
Osobitnú pozornosť vyžadujú pohlavne prenosné infekcie, kedy je zvyčajne potrebné preliečenie oboch sexuálnych partnerov.
Vyhýbajte sa nepriedušnému oblečeniu, používajte len bavlnu, oblečenie ľahké a vzdušné.
HEMOROIDY NANOSTRIEBRO 8–10 ppm alebo KOLOID 8–16 ppm
K liečbe možno použiť oba aktívne produkty NANO aj KOLLOID. U týchto ťažkostí je jedna z mála možností, kedy je možné produkt striebro riediť vodou. Striebro sa v týchto prípadoch aplikuje ako nálev (klystír) v množstve 500 ml najlepšie po každom vyprázdnení a to po dobu 1 týždňa. Jedna dávka 150ml sa vleje do dávky nechlórovanej vody a potom použije ako nálev. Nálev použite vždy až po "vyprázdnení". Snažte sa v sebe striebro zadržať aspoň 15 minút. Ďalšou možnosťou je urobiť si výplach najskôr vodou a potom použiť neriedené striebro 150 ml, ktoré sa necháva vstrebať cez sliznicu čreva. Po vyčistení striebrom sa osvedčil jeden nálev zo šalvie lekárskej. Ak sú hemoroidy viditeľné aj zvonka aplikujte postrekom podľa možností 1–2x denne. Umývajte sa v inkriminovaných partiách zásadne len studenou vodou. Po dobu minimálne niekoľkých týždňov si nedávajte horúce kúpele alebo dlhotrvajúce horúce sprchy. Vynechajte v jedálničku korenené jedlá. Obmedzte aj príjem mäsa a to predovšetkým údenín. Ak nebudete tvoriace sa črevné výrastky a výdute dlhodobo riešiť, je u tohto ochorenia neskôr vysoké riziko vzniku karcinómu (rakoviny) hrubého čreva. Odporučili by sme zmeniť nevhodné životné stereotypy a vykonať celkovú očistu organizmu.
HERPES viď OPAR
HLIENY ↦ viď DETOXIKÁCIA
HNAČKA NANOSTRIEBRO 12 ppm

Ak trvajú problémy viac ako dva dni, je možné vnútorné použitie nanostriebra 1x denne 150 ml počas 3-5 dní. Zvoľte pokiaľ možno diétnu stravu. Kontrolujte si dostatočný príjem tekutín (voda, bylinné čaje). NANOSTRIEBRO sa pri črevných infekciách aplikuje najúčinnejšou formou nálevu (klystíru). Pre tieto účely možno striebro výnimočne nariediť nechlórovanou vodou. Po očiste sú vhodné prostriedky na obnovu črevnej mikroflóry. Živé jogurty, vysušené baktérie - Pangamin a podobne.
CHRÍPKA ↦ dávkovanie ako ANGÍNA
KAŠEĽ ↦ alergický kašeľ viď ALERGIE, pri nachladnutí viď ANGÍNA
KVAPAVKA ↦ viď POHLAVNÉ CHOROBY
KVASINKY ↦ viď CANDIDA
LIŠAJ ↦ viď ODRENINY
MANDLE-ZÁPAL NANOSTRIEBRO 8 ppm + KOLOID 12 ppm
Vyplachujte ústa aktívnym nanostriebrom 5x denne. Chvíľu ho ponechajte v ústach potom vypľujte-neprehĺtať! Kombinujte s vnútorným užívaním koloidu 50 ml 2x denne po dobu dvoch týždňov. Účinné je nanášanie nanostriebra priamo na mandle postrekovačom.
MODRINY ↦ viď ODRENINY
MYKÓZY KOLOID 12 ppm + NANOSTRIEBRO 8 ppm
Vyraďte na dobu minimálne jedného mesiaca všetky sladkosti, biele pečivo, alkohol. Užíva sa aktívne koloidné striebro počas noci alebo nad ránom v množstve 150ml po dobu 10 dní. Po 10 dňoch urobte 5 dňový pauzu a užívajte ešte ďalších 5 dní nanostriebro 1x denne 150ml. Medzi požitím striebra a jedlom, dodržujte odstup minimálne 1 hodinu.
Postihnuté miesta postriekajte 2x denne NANOSTRIEBREM a nechajte voľne zaschnúť. Podľa miesta prejavu plesní ošetrite prípadne pravidelným postrekom aj svoje oblečenie, ponožky, obuv atď. Šaty perte na teplote 90°C. Liečba mykóz býva zdĺhavá a vyžaduje dôslednosť.
ODRENINY NANOSTRIEBRO 8 ppm alebo KOLOID 8 ppm
Cestné lišaje, alebo podobné rany veľmi dobre hoja obklady z NANO striebra, alebo koloidného striebra. Táto metóda sa používa aj na modriny a iné poškodenia pokožky. Postihnuté miesto vyčistite. Pred spaním sa naň priloží mokrý obklad napríklad kozmetická vata namočená do striebra. Nechať obklad pôsobiť aj po celú noc. Drobné odreniny stačí postriekať a nechať zaschnúť.
OČNÉ INFEKCIE KOLOID 9 ppm
Do očí sa používa aktívne koloidné striebro 9 ppm (nie vyššie). Pri zápale spojiviek aplikujte kvapky striebra priamo do očí a to aj niekoľkokrát denne. Pri pretrvávajúcich ťažkostiach, alebo vážnejších zápaloch, možno účinok podporiť vnútorným užitím v dávke 150ml 1x denne do úplného vymiznutia príznakov. Vyhnite sa dlhodobo umelým sladidlám všetkých typov, obzvlášť pozor na Aspartam a osvetlenie v domácnostiach na princípe LED technológie.
OČI-SIVÝ ZÁKAL NANOSTRIEBRO 9 ppm
Ak je sivý zákal ešte nevyvinutý (progresívna slepota), osvedčil sa tento postup. Vnútorné použitie aktívneho nanostriebra 2x 150 ml denne po dobu 3 týždňov. Súbežne s vnútorným užívaním odporúčame kvapkanie kvapiek striebra do postihnutého oka. V mnohých prípadoch sa postup ochorenia zastavil, alebo sa zákal celkovo "stiahol". Bohužiaľ sa tento úspech nedarí u zeleného zákalu, alebo u osôb u ktorých je sivý zákal spôsobený trvalým užívaním steroidov (napríklad pri hormonálnej liečbe). Dôsledne sa vyvarovať umelých sladidiel (Aspartam) a osvetleniu v domácnostiach na princípe LED technológie.
OPAR ↦ viď AFTY
PÁSOVÝ OPAR KOLOIDNÉ STRIEBRO 12 ppm
Ihneď po spozorovaní prvých príznakov začať užívať 1x denne vnútorne 150 ml aktívneho koloidného striebra po dobu 10 dní. Koloid sa nanáša cez deň postrekom, na noc možno urobiť z koloidu mokrý obklad. Opary sú do istej miery infekčné (nákazlivé), dodržujte preto úzkostlivo hygienu. Vyvarujte sa pokiaľ možno stresu a psychického zaťaženia. Prestaňte sa báť!
PARADENTÓZA NANOSTRIEBRO 9 ppm alebo SPECIAL II.
Vyplachovať pravidelne aspoň 3x denne ústa malým množstvom striebra. Chvíľu ponechať v ústach a potom vypľuť. Aspoň počas liečby nefajčite. Čistite si pravidelne lyžičkou alebo lepšie špeciálnou špachtľou koreň jazyka. Aktívne nanostriebro uchytenie zubov výrazne spevní a vyrieši aj prípadné zápaly, alebo ložiská v záhyboch ďasien. Nanostriebro môže u citlivých osôb spôsobovať pocit "tŕpnutia" v amalgámových plombách. Počas užívania, najneskôr na jeho konci tieto pocity vymiznú.
PLESNE ↦ viď MYKÓZY
POHLAVNÉ CHOROBY KOLOID 12 ppm vnútorne, NANOSTRIEBRO 9 ppm zvonka
Vnútorné použitie podľa závažnosti 1x až 2x denne 150 ml po dobu cca 14 dní. Ak je to možné ošetrujú sa postihnuté miesta tiež postrekom. Pri závažnejších problémoch je vhodné používať vždy postrek aj vnútorné užívanie. Osobitnú pozornosť si vyžadujú pohlavne prenosné infekcie, kedy je zvyčajne potrebné preliečenie oboch sexuálnych partnerov.
POPÁLENINY NANOSTRIEBRO 5 ppm
Na popáleniny I. a II. stupňa sa veľmi dobier osvedčilo nanostriebro 5 ppm. Po nastriekaní na postihnuté miesta sa necháva voľne zaschnúť. Prináša rýchlu úľavu. Po zaschnutí možno prekryť masťou na báze Pantenolu a pod. Na postihnuté miesta možno aj na dlhšiu dobu priložiť chladivý obklad zo striebra namočeného napríklad do kozmetickej vaty. Dodržiavajte sterilitu! Pri ťažších popáleninách sa po preliečení na popáleninovom centre (lekárska pomoc) dá používať pre doliečenie - prípadne tvarovú rekonštrukciu pokožky Nanozlato, ktoré obnovuje tkanivá i pokožku. Zlato nemožno používať, ak je rana zapálená, alebo je otvorená (krváca). Ak sa nejedná len o "ľahkú" popáleninu, vždy odporúčame vyhľadať lekársku pomoc.
PRECHLADNUTIE ↦ viď ANGÍNA
PROSTATA KOLOIDNÉ STRIEBRO 12 ppm
Vnútorné použitie 2x denne 100 ml po dobu dvoch týždňov. Pije sa len nechlórovaná voda. Dôležitá je zmena stravy. Je možné začať pôstom. Vhodný výber stravy je pre tieto ochorenia podstatný. Informujte sa o tom, aké druhy potravín sú vhodné. Ak by mal koloid nízky účinok, možno použitie striebra doplniť o čaj z Vrbovky úzkolistej.
REUMA ↦ viď ARTRITÍDA
SALMONELA NANOSTRIEBRO 9 ppm
Vnútorné použitie 2x denne 150 ml aktívneho nanostriebra po dobu 10 dní. Veľmi dôležitý je dostatočný príjem tekutín. Súčasne sa odporúča pri všetkých črevných infekciách aplikovať aktívne striebro tiež formou nálevu (klystíru). Pre tieto účely možno koloid výnimočne zriediť vodou. Po preliečení je vhodné použiť prostriedky na obnovu črevnej mikroflóry. Živé jogurty, vysušené baktérie Pangamin a podobne.
STAFYLOKOK ZLATÝ KOLOIDNÉ STRIEBRO 14 ppm + NANOSTRIEBRO 8 ppm
Vnútorné použitie prvých 5 dní 2x denne 150 ml. Na ďalších 5 dní sa koloid zamení za čerstvo vyrobené aktívne nanostriebro v rovnakom dávkovaní. Ako dočistenie sa ďalej ešte užíva po dobu cca 1 mesiaca SPECIAL I. tzv Hhomeopatické striebro" 1x denne 150 ml.
STREPTOKOKOVÉ INFEKCIE ↦ viď ANGÍNA-ŤAŽŠIE FORMY
TUBERKULÓZA ↦ viď ANGÍNA-ŤAŽŠIE FORMY
ÚRAZY KOLOID 8–12 ppm alebo NANO 8 ppm
Na postihnuté miesta možno prikladať obklady z koloidu alebo nanostriebra, prípadne ich nanášať aj postrekom. Pri postreku nechajte vždy voľne uschnúť. Obklady je možné nechať pôsobiť cez noc.
ÚSTA KOLOID alebo NANO
K dezinfekcii ústnej dutiny možno použiť ako aktívny koloid, tak aj nanostriebro. Minimálna koncentrácia 5 ppm. Čistite si pravidelne lyžičkou, alebo lepšie špeciálnou špachtľou koreň jazyka.
VREDY PREDKOLENIA NANOSTRIEBRO 8 ppm
Ide o závažné celkové znečistenie a prekyslenie organizmu. Veľmi dôležitou súčasťou liečby je preto aj zníženie kyslosti a úprava pH v organizme. Zistite si, ktoré potraviny sú pre tento účel vhodné, prípadne si nechajte vyšetriť kyslosť krvi. Aktívne nanostriebro sa pije 1x denne v množstve 150 ml po dobu 2-3 týždňov. Až po 14dňoch vnútorného užívania, môžete pristúpiť k nanášaniu nanostriebra postrekovačom – priamo na postihnuté miesto. Dodržiavajte maximálnu sterilitu rany a jej okolia. Buďte pod pravidelným lekárskym dozorom. Nanostriebro sa nanáša vždy bez dotyku ruky a nechá voľne uschnúť.  Vyhnite sa na dlhší čas cukru vo všetkých jeho podobách. Zvlášť pozor na umelé sladidlá, mlieko a pod. Obmedzte na minimum pečivo a alkohol (v organizme sa mení na cukry). Aktívne nanostriebro má silnú hojacu schopnosť, preto pozor! Pokiaľ z rany čokoľvek vyteká (chová sa ako dreň), môže predčasné zatvorenie (povrchové zahojenie rany) spôsobiť vážne komplikácie. PODPORNÁ LIEČBA: Ak je to zdravotne možné, organizmu pomôže 5 dňová hladovka, kombinovaná s očistou čriev (klystíry). Táto forma "mechanickej očisty" je spoločne s užitím aktívneho nanostriebra naozaj efektívna.
VÍRUSY-BEŽNÉ
NANOSTRIEBRO 8 ppm
Piť 1-2x denne 150 ml počas 5 dní. Od jedla dodržiavajte rozostup 2 hodiny. Ak príznaky úplne nevymizli, možno dávkovanie predĺžiť ešte o ďalšie 3 dni. Pomôžte imunitnému systému ľahkou vegetariánskou stravou.
VÍRUSY-ZÁVAŽNÉ ↦ viď ANGÍNA-ŤAŽŠIE FORMY
ZÁPAL ĎASIEN NANOSTRIEBRO alebo KOLOID
Vyplachujte ústa aspoň 5x denne striebrom minimálne koncentrácie 5ppm. Pravidelne čistite koreň jazyka. Po odznení príznakov pokračujte s liečbou ešte jeden týždeň. Je vhodná aj cielená aplikácia, najlepšie predĺženým postrekovačom.